Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Çaykara köknar Karaçam Yolu ne zaman tamamlanacak ?

Çaykara--Köknar--karaçam yolunun yapım çalışmalarının bir kısmı bu yılın sonunda tamamlanacak.

26.07.2013 10:34 tarihinde yayınlandı
Çaykara  köknar Karaçam Yolu  ne zaman tamamlanacak ?
2002 yılında ihale edilen ve yıllardır gündemden düşmeyen, Çaykara Köknar  karaçam  yolunun yapım çalışmalarının bir kısmı bu yılın sonunda tamamlanacak.
 
 Alçak köprü mevkiinden, Köknar köyüne kadar olan bölümünün ihalesini alan Sağlamlar İnşaat tarafından yapılan yol çalışmasının istinat duvarları ve altyapı çalışmalarının tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.
 
Uzungöl yolundan, Karaçam-köknar  deresi ile Solaklı deresinin birleştiği yerden 11-Yıl önce başlayan yolun yıllar süren çalışmalardan sonra Köknar Köyü girişine kadar olan bölümü bu yıl içinde tamamlanarak asfaltlanacak. Köknar-Karaçam arasında kalan yolun ise daha sonra ihale edilecek.
 
Rusların 1916 yılında Rize’den başlayarak Of, Çaykara bölgesini ve Trabzon’u işgali süresince Çaykara’dan Bayburt’a geçebilmek için sahilden en kısa yol olarak o günün koşullarında tamamen insan eliyle yaparak hizmete soktuğu aynı yol, yıllardır yöre insanı tarafından kullanılıyor.
 
Daha sonra D-915-Of-Çaykara-Bayburt Karayolları ağına dâhil edilen bu yolun Solaklı Vadisi boyunca yer alan Çamlıbel, Köknar, Karaçam ve Derebaşı yerleşim alanlarından geçerek Soğanlı dağını aşıp Bayburt’a ulaşmayı sağlıyor.
 
Çaykara-Bayburt arasındaki ulaşımı sağlayan yolun Karayollarının ağında olup, uzun yıllardır çalışmaların bir türlü bitirilememesi ve yıllan hikâyesine dönmesi güzergâh hattında bulunan yöre halkı ve özel araçlarıyla Bayburt’a gitmek isteyen sürücülerin tepkisine yol açıyor.
 
Trabzon sahilinden Bayburt’a ulaşımın sağlanmasında en kısa yol olduğunu söyleyen yöre halkı, 1916 yılında Ruslar tarafından insan eliyle yapılan yolun, günümüz gelişen Ülkemize yakışmadığını belirterek yatırımların başka bölgelere kaydırıldığı iddiasında bulundular.
 
Of-Çaykara-Karaçam güzergâhını takip ederek Derebaşı Mevkii’nde yapılacak bir tünelle yolun Bayburt’a bağlanmasını yıllarca beklerken, Rize-İkizdere-Ovit Erzurum yolu ile Araklı-Dağbaşı- Salmankaş-Bayburt yolu projelerine başlandığını bu nedenle yörenin sahipsiz kaldığını söylediler.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Para Piyasaları

Para Piyasaları
Yükleniyor ...

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defterine Yazarmısınız

İzlenimlerinizi bizimle paylaşın

Deftere Yaz
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
1461 Trabzon Tamam, Düzyurt De... 1991
Bu Proje Trabzon'a Yapılacak 1987
Beşikdüzü’nden Acı Haber! 2 Öl... 1975
Hekimoğlu'na Bakan Soylu'dan D... 1875
Ofspor'u Kapı Önüne Koyuyorlar... 1872
Beşikdüzü'nde Selde Kaybolan K... 1868
Trabzon’da Altın Defilesi Yapı... 1843
Trabzon Çaykara'da 3 Yıldır Ya... 1822
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler

Arşiv